Porovnání systémů Prestashop, Magento a WooCommerce

Spuštění webové stránky elektronického obchodu přichází s mnoha výzvami. Nejvýznamnější překážkou je nalezení správné platformy a systému pro váš obchod. Existuje mnoho produktů a systémů, z nichž si můžete vybrat, a téměř každý kupodivu prohlašuje, že je nejlepší. Avšak několik platforem v této džungli systémů přeci jen vyniká a stojí za povšimnutí, proto se jim budeme v tomto článku věnovat.

Zvláštní pozornost přitahují zejména Prestashop, Magento a WooCommerce. Každý z nich nabízí jedinečný způsob, jak přistupovat k budování elektronického obchodu. Zde je podrobnější pohled, jak vám každý z nich může pomoci.

Přejeme vám příjemné čtení.

e-shop
prestashop

PrestaShop

PrestaShop je open-source platforma elektronického obchodování. Jedná se o komplexní systém plný všech základních funkcí. PrestaShop lze stáhnout a začít používat zcela zdarma. Je postaven pro lidi, kteří chtějí začít s flexibilitou a rychlostí. My jej rádi doporučujeme našim klientům, kteří očekávají spolehlivost, lehkost a komplexní prostředí.

Výhody:
Kód PrestaShopu můžete libovolně upravit a rozšířit. Protože se jedná o open-source, získáte přímý přístup k základnímu kódu. To znamená, že můžete provést jakékoli požadované změny. Díky tomu si můžete vytvořit dokonalý internetový obchod podle svých potřeb. My jej pečlivě ladíme pro naše klienty, tak aby byl šitý na míru jejich požadavkům.

Prestashop si za mnoho let fungování našel nadšence po celém světě.

Nevýhody:
Potřebujete svůj vlastní hosting. Budete muset hostit Prestashop na svém serveru. Jak je uvedeno výše. Je zapotřebí nějaká technická odbornost. Možná budete potřebovat pomoc vývojáře, který vám pomůže s instalací. Možná budete potřebovat někoho, kdo bude řídit technickou stránku, když se objeví problémy.

My vám ale můžeme tyto nevýhody pomoci vyřešit, jelikož poskytujeme kompletní servis, správu obchodů a tvorbu internetových obchodů postavených na PrestaShopu.

magento

Magento

Magento je pokročilá platforma elektronického obchodování. Nabízí bezplatné i placené verze. Prémiové možnosti jsou vytvořeny pro podniky s vysokými příjmy.

Výhody:
Můžete rozšířit kód. Můžete provádět změny skriptů, aby vyhovovaly vašim potřebám, což znamená, že máte flexibilitu, abyste mohli konkurovat v dnešním rychle se rozvíjejícím světě.

Funkce Magento můžou splnit i požadavky složitých obchodních modelů. Získáte věci, jako je kompatibilita s PCI a věrnostní schémata zákazníků. Je také užitečná pro rychle rostoucí podniky, které chtějí škálovat.

Nevýhody:
Pro většinu lidí je to příliš drahé. Bezplatná verze postrádá několik klíčových funkcí potřebných pro značný obchod. Současně nejsou prémiové možnosti dostupné průměrné společnosti. Pokud jste právě začínáte nebo se učíte, Magento není nejlepší volba.

Technická znalost je nutností. Pro práci s Magento budete potřebovat specializované odborné znalosti. Ve skutečnosti má mnoho společností tým zaměřený na správu svých obchodů Magento.

woocommerce

WooCommerce

WooCommerce může být nejoblíbenějším rámcem elektronického obchodování na světě. Je postaven pro práci s WordPressem. Pokud hledáte něco, co si můžete přizpůsobit podle svých potřeb, může to být ta nejlepší volba. Pokud již používáte WordPress, je to skvělý způsob, jak začít s online obchodem.

Výhody:
Ideální pro lidi, kteří již znají WordPress. Protože WordPress je dnes nejoblíbenější CMS, je WooCommerce ideální volbou. Existuje také mnoho skriptů, které se připojují k WooCommerce, a to jak zdarma, tak placených.

Nevýhody:
Musíte hostit web postavený na CMS WordPress a znát základy CMS WordPress. To může být docela těžkopádné, pokud právě začínáte. Je velmi pravděpodobné, že v určitém okamžiku budete potřebovat služby profesionálního vývojáře.

Shrnutí

Jak vidíte, výběr správné platformy závisí hlavně na vašich konkrétních potřebách. Možná budete chtít experimentovat a zjistit, co funguje pro vaši konkrétní situaci.

Každé z výše uvedených řešení můžete vyzkoušet zdarma, takže nemusíte předem riskovat žádné peníze. Dobrou zprávou je, že alespoň jeden z nich vám umožní otevřít internetový obchod. Jelikož poskytujeme profesionální služby v oblasti tvorby a správy e-shopů, pokud se obrátíte na nás, nemusíte si vůbec dělat starosti s technickou stránkou věci a můžete nechat vše na nás.

Chcete-li vylepšit své webové stránky na redakčním systému WordPress, čtěte články na našem blogu. Příště budeme psát jak například vylepšit přihlašování do redakčního systému WordPress pomocí dvojité autorizace (2FA) a nejen to.

Sledujte náš blog a naše stránky na Facebooku, aby vám nic neuniklo.

Pokud potřebujete pomoci při SEO optimalizaci webových stránek, nebo redakčního systému a hodil by se vám odborník na SEO optimalizace či potřebujete zabezpečit své webové stránky, neváhejte se na nás obrátit, jsme tu pro vás. Jsme připraveni nastavit a provést optimalizaci webových stránek včetně redakčního systému. Poskytujeme také odborné konzultace SEO a další služby, jako je například tvorba webových stránek, či zakázkový vývoj software.

Váš tým ZabezpečWeb.CZ

Chcete se zeptat na další informace?

Zanechte nám na Vás kontakt a my se Vám ozveme.

Úvodní konzultace je zdarma.

telefon
Zanechte nám na Vás kontakt a my se Vám ozveme

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním
           osobních údajů dle Zásad ochrany osobních údajů

  Máte zájem o naše služby,
  nebo se chcete na něco zeptat?
  Kontaktujte nás!

  Obrázek: Otázka

   Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním
            osobních údajů dle Zásad ochrany osobních údajů

   Doporučte nás a získejte snadno provizi

   Hledáte snadnou formu přivýdělku? Máte ve svém okolí potenciální klienty, kteří by potřebovali naše služby?

   Nabízíme snadnou formu jednoduchého a rychlého přivýdělku. Stačí doporučit naše služby, vyplnit formulář na konci této stránky a pokud s daným potenciálním klientem, který k nám přijde na vaše doporučení uzavřeme úspěšně smlouvu, provize 10% z celkové ceny jeho zakázky je vaše.