5 tipů na SEO optimalizace pro WordPress

Milí čtenáři, v minulém článku o nejlepších pluginech na SEO optimalizace pro WordPress jsme si ukázali, čím si lze pomoci k optimalizaci WordPressu, co se týče pluginů a vhodného software. V tomto článku si projdeme 5 snadných tipů na SEO optimalizace pro redakční systém WordPress.

Nemusíte být odborník na SEO nebo strávit roky učením řemesla k hodnocení vašeho webu. Nemusíte ani vědět, jak kódovat nebo porozumět složitému žargonu. Ve skutečnosti s 5 snadnými tipy na SEO pro WordPress uvidíte zlepšení hodnocení za pár týdnů…A většinu z nich můžete udělat za méně než 10 minut.

seo

Pět základních a snadných SEO tipů pro WordPress

Čím se budeme v článku zabývat:

 • Zvyšte rychlost svého webu
 • Optimalizace pro mobilní zařízení
 • Odstraňte a přesměrujte málo obsáhlé podstránky, články a příspěvky
 • Zajistěte, aby všechny vaše obrázky obsahovaly atributy alt
 • Zkontrolujte strukturu webu a interní propojení

Poznámka: Tento příspěvek předpokládá, že již máte základní znalosti o SEO a již aplikujete osvědčené postupy SEO, jako je analýza klíčových slov a SEO optimalizace, na stránce. Pokud základní znalosti o SEO nemáte, naučte se nejdříve jim, je to základ úspěchu!

1. Zvyšte rychlost svého webu

Rychlost webu je důležitá z mnoha důvodů. Lidé budou mít tendenci odcházet, pokud webu trvá např. načtení déle než 3 sekundy.

Pravděpodobně zde uvidíte vysoké číslo – nelekejte se. Není to čas, který říká, za jak dlouho se vše na webu zobrazí (což je to, o co se většina vašich návštěvníků zajímá), ale spíše to, jak dlouho trvá, než  se načte všechno na stránce, včetně backendového kódu.

Zde jsou dva rychlé tipy, jak zvýšit rychlost webu WordPress za méně než 10 minut:

 • Nainstalujte a nastavte plugin pro ukládání do mezipaměti.
 • Komprimujte a znovu načtěte všechny velké obrazové soubory na vašem webu.

Bod 2 může trvat dlouho, pokud máte spoustu obrázků. Je to však jeden z nejlepších a nejjednodušších způsobů jak zrychlit váš web pro lepší hodnocení ve vyhledávání.

2. Optimalizujte svůj web WordPress pro mobily

Dává to smysl, cílem společnosti Google je poskytnout koncovému uživateli absolutně nejlepší zážitek. Je zřejmé, že prohlížení mobilního webu na mobilním zařízení bude ideálním řešením.

Nejjednodušší způsob je vybrat šablonu webu pro WordPress podporující mobilní zařízení, tzv. responzivní šablonu.

3. Odstraňte a přesměrujte málo obsáhlé podstránky, články a příspěvky

Týká se to jakékoli stránky na vašem webu, která je kratší než 300 slov a neposkytuje čtenáři jasnou hodnotu.
Důvod proč chceme odstranit tento obsah je ten, že neposkytuje žádnou výhodu.

Varovnání:  Může být obtížné určit, zda je část webu málo obsáhlá, pokud je třeba váš web elektronickým obchodem, protože mnoho stránek produktů bude mít méně než 300 slov na stránce.

4. Ujistěte se, že všechny vaše obrázky mají alternativní text - atribut alt

Google používá alt atributy k určení tématu stránky, takže vám může dokonce pomoci při hledání v hodnocení bez obrázků.

5. Zkontrolujte strukturu webu a interní propojení

Navigace, například přes menu, a průchod vašich stránek je pro SEO nesmírně důležitý. Google poskytuje těmto stránkám ve vaší navigaci (vašem menu) nejvyšší hodnocení, protože na ně odkazuje v podstatě každá stránka na vašem webu. Ujistěte se, že je vaše nabídka v menu čistá a neodkazujte na více než 5–15 vašich absolutně nejdůležitějších stránek.

I když tipů a triků na SEO v redakčním systému WordPress existuje nepřeberné množství, tyto jsou jedny ze základních a nejefektivnějších na začátek.

Chcete-li vylepšit své webové stránky na redakčním systému WordPress, čtěte články na našem blogu. Příště budeme psát například o nejlepších doplňcích pro zabezpečení WordPressu, a nebo průvodce zabezpečením redakčního systému WordPress.

Sledujte náš blog a naše stránky na Facebooku, aby vám nic neuniklo.

Pokud potřebujete pomoci při SEO optimalizaci webových stránek, nebo redakčního systému a hodil by se vám odborník na SEO optimalizace či potřebujete zabezpečit své webové stránky, neváhejte se na nás obrátit, jsme tu pro vás. Jsme připraveni nastavit a provést optimalizaci webových stránek včetně redakčního systému. Poskytujeme také odborné konzultace SEO a další služby, jako je například tvorba webových stránek, či zakázkový vývoj software.

Váš tým ZabezpečWeb.CZ

Máte zájem o naše služby,
nebo se chcete na něco zeptat?
Kontaktujte nás!

Obrázek: Otázka

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním
           osobních údajů dle Zásad ochrany osobních údajů