Zálohování v redakčním systému WordPress

V tomto článku se podíváme blíže na to, jak a čím si můžeme data zálohovat, speciálně na příkladu populárního redakčního systému a tím je WordPress. Abychom měly z čeho data obnovit, je potřeba provádět zálohy.

Zálohování pomáhá k prevenci před ztrátou dat v případě útoku na webové stránky. Obnovením dat ze zálohy zachráníme v mnohých případech ztracená, či poškozená data, o která útoku přišli. 

Obnovení zálohy je často poslední možností, kterou máme, když je vše nenávratně ztraceno. 

Výběr zálohovacího pluginu pro WordPress

Bez ohledu na velikost Vašich webových stránek, dat uložených v redakčním systému, či databázi. Investice do správného záložního pluginu WordPress je užitečná, protože nejdůležitější záloha je ta, kterou jste nikdy neudělali!

Protože jsou k dispozici desítky zálohovacích pluginů pro WordPress, může být obtížné vybrat si ten správný. Níže je několik základních parametrů, které budete hledat v záložním pluginu pro WordPress:

Metody zálohování

  • Zálohování databáze: umožňují zálohovat pouze databázi redakčního systému WordPress.
  • Kompletní zálohování: umožňují zálohovat celé webové stránky, včetně databáze a všech souborů uložené v systému WordPress.
  • Plánované zálohování: Pomocí této možnosti můžete naplánovat zálohování tak, aby se spouštělo automaticky, což vám ulehčí práci.

Umístění zálohy

Většina zálohovacích pluginů pro WordPress vám umožňuje ukládat záložní soubory pouze na svůj vlastní server. Pro zvýšení bezpečnosti podporují všechny dobré pluginy odesílání záložních souborů na vzdálená místa, jako jsou například Dropbox, Disk Google, nebo Amazon S3. Tímto způsobem můžete snadno obnovit své soubory, a to i v případě, že je celý váš web napaden hackery.

Nyní je čas podívat se na vybrané (možná i nejlepší) záložní pluginy pro WordPress na trhu!

Porovnání 5 zálohovacích pluginů pro WordPress (2019)

UpdraftPlus patří mezi nejlepší zálohovací pluginy pro WordPress na trhu. Ma více než milion aktivních instalací.
I s bezplatnou verzí pluginu si můžete snadno nastavit pro úplné, manuální nebo naplánované zálohy všech souborů na vašem webu, včetně vaší databáze, pluginů a šablon. Obnovení souborů je jednoduché a můžete tak učinit s minimálními technickými znalostmi.
Nejlepší ze všeho je, že podporuje více možností cloudového úložiště, včetně Disku Google, Dropboxu, Amazonu S3, či třeba FTP.
Přestože je bezplatná verze plně vybavena všemi základními funkcemi, můžete snadno vylepšit základní funkce jeho prémiovou verzí.

BackupBuddy existuje od začátku roku 2010 a chrání více jak půl milionu webových stránek na redakčním systému WordPress.
Tímto pluginem můžete naplánovat automatické zálohování, odeslat záložní soubory na vzdálené zabezpečené místo a rychle je obnovit.
Schopnost opravit a optimalizovat databázi je jednou z jedinečných funkcí, které BackupBuddy nabízí. Při každém nákupu pluginu získáte 1 GB bezplatného úložiště Stash Live. Stash Live průběžně zálohuje změny databáze, jako jsou nové nebo upravené příspěvky.

VaultPress je jedním z výkonných doplňků pro zálohování a zabezpečení redakčního systému WordPress od společnosti Automattic a týmem stojícím za WordPress.com.
S VaultPress můžete udržovat aktuální zálohu webových stránek s každodenní synchronizací nebo synchronizací v reálném čase. VaultPress navíc pravidelně provádí bezpečnostní kontroly, takže můžete snadno identifikovat potenciální hrozby a opravit je. Pokud detekuje malware nebo viry, můžete je jediným kliknutím zrušit.
VaultPress je nyní součástí pluginu Jetpack, takže budete muset nainstalovat Jetpack, připojit svůj redakční systém k WordPress.com a vybrat alespoň osobní plán, abyste mohli začít.

BackWPUp je další záložní plugin pro redakční systém WordPress, který zálohuje kompletní instalaci WordPress a uloží ji na vzdálené místo podle vašich preferencí, jako je například Dropbox nebo Amazon S3.
Prémiová verze umožňuje ukládat záložní soubory na Disk Google a Amazon Glacier.
Některé z jedinečných funkcí prémiové verze jsou:
– Záloha více cílů na úlohu.
– Synchronizace souborů na vzdáleném místě zálohy, jako je Disk Google, Dropbox.
– Záloha konkrétní cesty k vašemu webu podle potřeb.

BackUpWordPress je snadno použitelný záložní plugin. Nevyžaduje na žádné nastavení, po aktivaci zálohuje soubory přímo z redakčního systému WordPress.
Ve výchozím nastavení jsou záložní soubory ukládány do umístění / wp-content / backups, ale pokud chcete, můžete snadno změnit cestu. Vzhledem k tomu, že všechny soubory, včetně souborů jiných než systému WordPress, budou zálohovány v kořenovém adresáři webu, důrazně doporučujeme změnit cestu tak, aby byla bezpečná.
Plugin může fungovat na serverech Linux i Windows. Umožňuje také vyloučit soubory, které nechcete zálohovat.

...a jaký plugin je pro WordPress nejlepší?

UpdraftPlus patří bezpochyby mezi nejlepší záložní pluginy pro redakční systém WordPress. Je kompletním řešením zálohování, které přichází se všemi základními funkcemi hned po instalaci. Nejlepší ze všeho je, že i bezplatná verze nabízí velké množství funkcí, a to i ve srovnání s jinými prémiovými doplňky.
Pokud se však rozhodnete pro prémiový záložní plugin, který nabízí živé zálohování, kdykoli dojde ke změně vašich souborů, můžete použít BackupBuddy. Umožňuje také skenovat a opravit běžné problémy, což je obrovské plus.
Doufáme, že vám tento článek pomohl najít nejlepší záložní pluginy pro WordPress.

Chcete-li dále zabezpečit své webové stránky na redakčním systému WordPress, čtěte články na našem blogu. Příště budeme psát například o nejlepších doplňcích pro zabezpečení WordPressu, a nebo průvodce zabezpečením redakčního systému WordPress.

Sledujte náš blog a naše stránky na Facebooku, aby vám nic neuniklo.

Pokud potřebujete pomoci při zálohování webových stránek, nebo redakčního systému, či zabezpečit své webové stránky, neváhejte se na nás obrátit, jsme tu pro vás. Jsme připraveni nastavit a provést zálohování webových stránek včetně redakčního systému. Poskytujeme další služby, jako je například tvorba webových stránek, či zakázkový vývoj software.

Váš tým ZabezpečWeb.cz

Máte zájem o naše služby,
nebo se chcete na něco zeptat?
Kontaktujte nás!

Obrázek: Otázka

    Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním
             osobních údajů dle Zásad ochrany osobních údajů