Jak včas detekovat útok na Vaše webové stránky

Dokonce i když děláte vše správně, je tu vždy riziko, že jsou vaše webové stránky zranitelné, čehož může využít útočník a napadnout je. Pokud se tak stane, je důležité, abyste to zjistili co možná nejdříve.
Hacker mající kontrolu nad vaším webem může nadělat hodně škody a to nejen na stránkách. Poškozen může být i návštěvník webu, SEO žebříček, či vaše pověst.
A jsou-li  webové stránky stěžejní pro vaše podnikání, jejich napadení může mít  nepříjemný dopad.

Existuje celá řada věcí, které můžete udělat pro zlepšení své šance na rychlé zjištění útoku:

 • Navštěvujte své webové stránky často
  Jako vlastník si mnohem snadněji všimnete, že je něco špatně.
 • Pravidelně svůj web vyhledávejte
  Některé z napadených webů vypadají pro běžné uživatele naprosto normálně, zatímco  servírují spam a další škodlivý obsah. Vyhledáním svého webu byste měli být schopni zachytit SEO spam, i když se ho útočník před vámi  snaží skrýt. Také klikněte na odkazy ve výsledcích vyhledávání a ujistěte se, že odkaz vyhledávače směruje kam má.
 • Nastavte si upozornění e-mailem v Google Search Console
  Google se neustále prochází vaše webové stránky a upozorní vás, pokud jsou zjištěny problémy, včetně přítomnosti malwaru.
 • Používejte bezpečnostní skener a nastavte si upozornění e-mailem
  Bezpečnostní skener: na základní soubory, témata a pluginy, pro malware, škodlivé adresy URL, zadní vrátka, SEO spam, škodlivý kód, přesměrování a injekci. To vše by mělo být základním vybavením každého moderního redakčního systému a jako automatická analýza webových stránek v podobě bezpečnostního skeneru.
 • Návštěvníci webových stránek jsou často první kdo identifikuje problém s Vašimi webovými stránkami
  Ujistěte se, že je pro ně snadné, aby vás kontaktovali a že jste okamžitě schopni vyhodnotit jejich zprávy a analyzovat své webové stránky.
 • Dávejte si pozor na nevysvětlitelná přesměrování
  Pokud útočník používá vaše webové stránky pro ukládání škodlivého obsahu, je pravděpodobné, že bude na nich řídit provoz. Nevysvětlené zvýšení návštěvnosti stránek může znamenat i to, že jsou napadené.

Doufáme, že vám tyto tipy pomohou odhalit a rychle reagovat na případné hrozby.
Naši klienti od nás mají své webové stránky a jejich redakční systémy zabezpečeny proti těmto hrozbám už od základu.

Pokud potřebujete pomoci při interpretaci výsledků jakékoliv kontroly nebo výstrahy, či zabezpečit své webové stránky, neváhejte se na nás obrátit, jsme tu pro Vás. Jsme připraveni provést analýzu webových stránek včetně podrobného prozkoumání případného útoku a navrhnout opatření, jak pro prevenci, tak případnou záchranu. Poskytujeme další služby, jako je například tvorba webových stránek, či zakázkový vývoj software.

Váš tým ZabezpečWeb.cz

Máte zájem o naše služby,
nebo se chcete na něco zeptat?
Kontaktujte nás!

Obrázek: Otázka

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním
         osobních údajů dle Zásad ochrany osobních údajů